Статті

Традиції масажу

Коли і де з’явився масаж, зараз встановити неможливо. Дослідники сходяться на думці, що він зародився на ранніх етапах становлення народної медицини і з давніх часів був частиною лікувального мистецтва. Масажем лікували людей у багатьох країнах світу. Неймовірно, але про техніку масажу розказують надписи, що були знайдені і єгипетських пірамідах. Їх висікли більше 2 500 років тому. Вчені виявили, що в той далекий час і фараони, і звичайні люди відносились до масажу з великою повагою – вважалось, що за допомогою масажу можна зберегти вічну красу тіла. 


Масаж у стародавні часи 
В старовинній китайський книзі «Cong-Fou», написаній близько 3000 років до н.е., згадується обов’язковий масаж після гімнастичних вправ. Відомості в «Cong-Fou» виявились настільки вичерпними, що європейські лікарі ще в XIX столітті керувались ними у своїй практиці.

З давніх часів масаж відомий у Індії. В четвертій із священних книг «Аюверди» (1800 років до н.е) описано ніжне розминання всього тіла – від кінчиків пальців рук до стоп.

На Сході здавна не було жодної хвороби, яку б не лікували масажем. І якщо європейці з часом стали користуватись і іншими методами лікування, то на Сході масаж ніколи не здавав своїх позицій. Його методики і техніки протягом багатьох років бережно передавалися з покоління в покоління. 

Східний масаж принципово відрізняється від європейського та російського. Це не просто техніка лікування, а цілісна система, заснована на стародавній філософії і віками відточених методах. 


Філософія східного масажу 
В основі філософії східного масажу лежать давні уявлення про енергії, що циркулюють на спеціальним каналам людського тіла (меридіанам) і зв’язують внутрішні органи в єдину систему. Емоційні проблеми і переживання, стреси або хімічний дисбаланс в організмі ускладнюють пересування енергії по меридіанам і приводять до хвороб. Відповідно до східної філософії, одужання людини повністю залежить від відновлення рівномірного руху його енергії. Як відновлювали його потоки? У тому числі за допомогою технік шиацу. 


Лікувальний масаж шиацу
Шиацу – це один із варіантів східного лікувального масажу. Порівняно новий тип масажного впливу, але він вже встиг завоювати шанувальників по всьому світу (якщо ви бували у Японії, то знаєте, якою популярністю шиацу користується у цій країні). 
По суті, шиацу – це надавлювання (в перекладі з японського «ши» - пальці, «ацу» - надавлювання). Під час сеансу великими пальцями руки та долоні масажист нажимає на біологічно активні точки на тілі пацієнта і таким чином стимулює вроджену здатність організму самостійно лікувати захворювання. 
Шиацу надзвичайно ефективний при болях у спині, в животі, головному болі та багатьох інших хворобах. Він допоможе зміцнити імунітет, протистояти вірусам ГРВІ і навіть грипу. 


Записатись на консультацію