Статті

Про масаж

Під час масажу з різним ступенем активності в тканинах виділяються хімічні біологічно активні речовини, які збуджують або розслаблюють нервову систему, прискорюють кровоток, впливають на тонус м’язів. Ці процеси залежать від дози масажних та теплових процедур і можуть регулюватися. 


Масаж можуть робити всі 
Масаж існує десятки тисяч років. Ще в первісні часи люди погладжували, розминали, розтирали місця забою. У якийсь момент накопичений досвід показав, що люди можуть масажувати один одного інтенсивніше і досягати кращого кінцевого результату. З появою класичної медицини з’явились і професійні масажисти. Саме тоді чомусь склалась думка, що цю процедуру можуть робити тільки спеціалісти. 

За тисячі років нічого не змінилось: людина як і раніше може допомогти собі сама. Згадайте, як часто ви потягуєтесь зранку, розминаєте втомлені м’язи перед сном? Ви робите це інстинктивно: так підказує вам ваше тіло. 
Чи хотіли б ви йому допомогти?

Сьогодні вам на допомогу прийшли різні масажери. Користуватися ними легко: досить прочитати інструкцію і почати діяти. Розмірено. Планомірно. Включаючи масаж у свій список щоденних гігієнічних процедур ( робити масаж не набагато складніше, ніж чистити зуби. Але точно набагато приємніше).


Прийом – «доза відгук»
Під час масажу з різними ступенями активності у тканинах виділяються хімічні та біологічно активні речовини, які збуджують або прискорюють приплив крові, впливають на тонус м’язів. Ці процеси залежать від дози масажних та теплових процедур і можуть регулюватися. Доза масажно-теплового впливу регулюється тривалістю процедури, інтенсивністю режиму, кратністю процедури за добу, площиною впливу, температурою нагрівання та поєднанням масажних технік. 


Як визначити, яка доза вам потрібна?
Якщо ви умовно здорова людина молодого та середнього віку і вас цікавить активний ритм життя та миттєве звільнення від захворювань, то швидше за все ви захочете використовувати масаж та тепло у «великих дозах». І вас не налякають тимчасові реакції (реакції на масажно-тепловий вплив частіше за все можуть виникнути через загострення хронічних захворювань). 

Якщо ви людина старшого віку з «букетом» хронічних захворювань, то швидше за все ви захочете одужувати повільніше, без яскравих реакцій. І, відповідно, доза масажно-теплового впливу спочатку для вас повинна бути нетривалою.
Виконуючи масажні процедури, продовжуйте слухати себе: ви відчуєте, яка доза масажного впливу вам необхідна, по відгуку свого організму. 

Лише ви самі під керівництвом спеціаліста компанії «Острівок Здоров’я» ( який володіє знаннями прикладної медицини та знає масажне обладнання) протягом місяця зможете підібрати індивідуальну програму масажно-теплового оздоровлення. 


Тимчасові обмеження для проведення масажу 
Впливати на організм за допомогою масажу та тепла можна не завжди – є обмеження, але вони, як правило, тимчасові. Не варто робити масаж або припалювання:
  • В області де були або є кровотечі;
  • У місцях гострого запального процесу;
  • У тій області, де ракова пухлина була, є або імовірно може бути;
  • В області живота під час вагітності;
  • У місцях, де встановлені імплантати (в окремих випадках через певний час можна знову робити масаж);

Якщо у вас важкі хронічні захворювання масаж потрібно виконувати обережно, з маленькою інтенсивністю, малими дозами. 


Записатись на консультацію