Статті

Відновлюємо хребет та суглоби

Внаслідок перенесеної в юності травми хребта і непростої роботи за операційним столом Олександр Малко, хірург з 15-річним стажем роботи в області абдомінальної хірургії, ще в 30-річному віці і сам міг стати пацієнтом хірургічного відділення з ймовірною перспективою життя на пенсію по інвалідності. Але завдяки некласичним методикам оздоровлення зміг відновити своє здоров’я. «Найефективніша в житті таблетка – це людський організм і його неймовірні резерви», - стверджує лікар Малко. Своїм досвідом та знаннями ділиться Олександр Вікторович. 

Невблаганна статистика


Статистика захворювання суглобів і хребта постійно зростає, хвороби молодшають, тяжче впливають на організм, з’являється багато нових ускладнень та ускладнених форм хвороби. Єдиний напрям класичної медицини, який досягає успіху та розвивається – це оперативне лікування суглобів (заміна суглобів, штучні суглоби, штучні протези тощо) та хребета. Ще статистично показовим є той факт, що найбільш «їстівна» людьми група препаратів – це нестероїдні протизапальні препарати, які показані для вирішення проблем болю та запалення суглобів і хребта. 


Біомеханіка рухів: хрящ в опозиції
В традиціях східної медицини виділяють шість основних факторів здоров’я: хороший кровотік, міцний імунітет, стан нервової системи, здатність відновлювати всі органи та тканини, баланс життєвої енергії і рухова активність, яка в людському організмі забезпечується суглобами та зчленуваннями. Біомеханіка нашого руху досить проста: рухомі частини в організмі представлені зчленуваннями двох або більше кісток, з’єднаних між собою зв’язками; ці зчленування приводяться в рух м’язами, а всі рухи амортизує та пом’якшує хрящова тканина або хрящоподібні міжхребцеві диски.

Виконуючи роль амортизатора, хрящова тканина постійно витрачається, страждаючи та зношуючись від навантажень, на відміну від кісток, зв’язок та м’язів, які «хочуть» рухатись та потребують навантаження. Хрящова тканина розташована, таким чином, в опозиції до кісток, зв’язок та м’язів. Час, коли хрящ відновлюється – це ніч, тому необхідно забезпечити хороший приплив крові і позбавити хрящ від стискання в нічний час. Відновлюватись потрібним чином у нічний час хрящу заважає спазм м’язів.


Чим небезпечний тривалий спазм м’язів? 
Тривалий спазм м’язів – це причина розвитку сколіозу, який пізніше приводить до погіршення стану міжхребцевих дисків (дископатії, протрузії, грижі). Сценарії розвитку хвороб хребта та суглобів у більшості пацієнтів приблизно однаковий. А починається все зі шкільного віку, коли дітей, які звикли протягом 6-7 років активно рухатись, саджають за шкільну парту на 6-8 годинні «посиденьки», від яких м’язи хребта у дітей системно перевантажуються. В результаті виникає так звана нульова, м’язова стадія сколіозу, яку можна виявити тільки за допомогою міографії. Виявляється хвороба на другій-третій стадії, коли вже візуально видно викривлення хребта. При цьому з’являються очевидні структурні зміни: міжхребцевий диск втрачає вологу, починає розтріскуватись, та наступає стадія дископатії. 

Ця стадія може тривати кілька років, поки вже у зрілому віці людина не піде працювати фізично або розумово, отримуючи надмірні навантаження. Ось тут до неї і «приходять» 3-4 стадії – дискові ускладнення першого і другого порядку: протрузії та грижі. Ну а далі – зміщення, неврологічні ускладнення та оперативне лікування. В подальшому, може бути, навіть з інвалідністю. Щоб запобігти хворобам хребта та суглобів, необхідно дати хрящеві можливість відновлюватись кожної ночі, для цього треба розслабити м’язи через прогрівання та масаж, наприклад, на подушці WellLife 2 , накидках BackLine та BackLine 2 , а також кріслах.


Принципи відновлення хребта та суглобів 
Хотіли б ви позбутися від хвороб хребта та суглобів чи запобігти їм? Давайте розглянемо основні принципи їхнього відновлення. 
  1. Хребту – ввечері тепло та масаж. Першим базовим принципом відновлення хребта та суглобів є поєднання розігрівання та масажу хребта з витяжкою у вечірній час. Що стосується тепла, то температура на масажних апаратах компанії «Острівок здоров’я» повинна бути не нижче 50 градусів, тому що м’язи повинні бути активно прогрітими. Вібрація дозволяє легко позбутися від застою, а витяжка у кріслі і на накидках BackLine та BackLine 2 дозволяє опрацювати стискання міжхребцевого диску. 
  2. Зв’язкам –зарядка та припалювання. Більш жорстким порівняно з хрящовими утвореннями в області хребта та суглобів є зв’язки, які через ряд причин старіють (професійний спорт, важкі фізичні навантаження, робота у холодному приміщенні або в холодних умовах, однотипні навантаження). Щоб запобігти старінням зв’язок необхідно бути фізично активним, займатись фітнесом, робити зарядку. А щоб відновити зв’язки, їм необхідне припалювання. Старі зв’язки можуть молодіти, якщо цілеспрямовано і методично їх припалювати. Таким чином, другий принцип відновлення хребта та суглобів пов’язаним з їхнім щоденним припалюванням за допомогою нефритових масажерів WellLife 2, InfraTapp 2, а також нефритового килиму WellNight, які допомагають омолодити зв’язки. Починати припалювання рекомендовано з 2-5 хвилин в одному місці при температурі 55-70 градусів, протягом першого тижня, досягаючи пізніше 15-30 хвилин в області суглобу або хребта. Для відновлення хряща цілеспрямовано необхідно займатись його оздоровленням (припалюванням, вечірнім масажем, прогріванням, розслабленням) 6-8 місяців, а зв’язки потребують трішки більше часу – близько 18 місяців.
  3. Кісткам –кровообіг та навантаження. Третім принципом відновлення хребта і суглобів є забезпечення кісток необхідним навантаженням. Всі спроби повернути кальцій у кістки при остеопорозі, з’їдаючи кальцій у таблетках різний по якості та складу, як правило залишаються безуспішними, тому що кальцій поступає у кістки у відповідь на навантаження. Кращий спосіб позбутися остеопорозу – системно навантажувати кістки (зарядка, прогулянки, пробіжки, фітнес). Якщо ви почнете давати навантаження кісткам, то через необхідність бути міцною кістка «позве» кальцій до себе, і остеопороз з часом зникне. Термін відновлення кісток – приблизно два з половиною роки. Різні стадії хвороби хребта і суглобів потребують різного терміну відновлення. «Хрящова» стадія хвороб суглобів і хребта потребують близько півроку цільової реабілітації на масажному обладнанні компанії «Острівок Здоров’я». Більш ускладнена стадія, коли ми лікуємо вже зв’язки або, наприклад, якщо з’являються ускладнення у вигляді протрузій та гриж міжхребцевих дисків, потребують півтора роки вашої уваги. А запущена стадія хвороби (4-6 стадії), коли процес уже переходить на кістки з їхньою деформацією (як, наприклад, при деформуючому артрозі), потребує вашої уваги протягом двох-двох з половиною років. 
  4. Міжхребцева грижа: що робити? Грижа міжхребцевого диску – це часткове руйнування міжхребцевого диску, який через особливості організму до регенерації може відновитися у необхідних умовах за 6-8 місяців. Завдяки акцентованому масажу і ранковому припалюванню захисні клітини крові – лейкоцити збираються у місці ураження і з часом прибирають непотрібну ушкоджену частину пульпозного ядра міжхребцевого диска. 

При рішенні проблеми грижі міжхребцевого диска важливо чітко розуміти стадію ушкодження хребта. На третій та четвертій стадії диск вже серйозно ушкоджений, при цьому хребетно-руховий сегмент організм оберігає від надмірної рухливості за допомогою хронічного тонічного спазму м’язів. Його також називають «м’язевим блоком» в хребетно-руховому сегменті. Коли людина починає робити масаж (особливо на «Острівку» чи у себе вдома), хребетно-руховий сегмент через прогрівання та масаж розслабляється і у ньому знову з’являються рухи. Але хребет, умовно кажучи, «відвик» від такої рухливості за останні кілька років. Ось ці самі рухи викликають виражені гострі болі – це так звані загострення, а по суті – реакція на покращення. 

Що робити під час загострення? По-перше, ми рекомендуємо зробити МРТ хребта, щоб деталізувати ситуацію, а також проконсультуватися з лікарями компанії. По-друге, робити масаж в облегшеному режимі, а після масажу необхідно провести одну годину в положенні лежачи, краще на теплому нефритовому килимі WellNight при мінімальній або середній температурі. Масаж, ретракція та подальший період спокою з теплом – це краще, що ви можете зробити для вашого хребта у цій ситуації.

Оздоровлення за допомогою обладнання компанії «Острівок Здоров’я» можливо при таких хворобах суглобів та хребта, як сколіози різних стадій, зміщення, дископатії, хондропатії, остехондроз з усіма його яскравими ускладеннями та проявами: протрузії, міжхребцеві грижі, включаючи секвестровані, а також посттравматичні ушкодження, артрози, артрити, коксартрози, поліартрити тощо. Але все ще треба робити під обов’язковим контролем з МРТ та з наглядом лікаря компанії «Острівок Здоров’я».

Записатись на консультацію