Статті

Нефрит – імператорський камінь

У Китаї люди, коли дивляться на Місяць, бачать не обличчя, а зайця. Холодний місяць схожий на нефрит. Цей камінь – символ цнотливої та доброзичливої жінки. За давньою китайською легендою, на Місяці у нефритовому палаці Великої прохолоди живуть найгарніші феї і править богиня Місяця Чан-е. Місячний заєць іноді отримує від Чан-е трішки нефриту та використовує його для виготовлення еліксиру безсмертя.


Коштовний камінь 
У перекладі з китайської ієрогліф 玉«юй» означає «коштовний», «благородний», «чистий». Однією маленькою рисочкою відрізняється він від ієрогліфа, що означає «імператор». Ця схожість підтверджує глибокий символізм нефриту, твердого і прекрасного мінералу, осередку космічної духовності у матеріальному світі. 
Нефрит відомий у Китаї з сивої давнини. Вважається, що нефрит запобігає розкладанню тіла і дарує безсмертя душі. В даосизмі верховним божеством був Юй-Ді – нефритовий імператор. Він правив усім сущим і завжди зображувався з нефритовою табличкою у руках. Даосизм був тісно пов’язаний з алхімією, і почитав кристалічну форму нефрита як вище втілення існування. Конфуцій вважав камінь символом благородства та моралі. 


Історія нефрита 
Протягом багатьох віків нефрит був улюбленим камінцем китайських імператорів. З нього у 221 році до нашої ери імператором Цинь Шихуанді, який об’єднав розрізнений Китай у велику Імперію, була створена Спадкова печатка.
Нефрит був знаком найвищого статусу у суспільстві. Існував також звичай при розмові з імператором прикривати рот пластиною з нефриту, щоб не образити Його Небесну величність диханням простого смертного. 

До наших днів дожила реліквія 18 століття – нефритова печатка шостого манчжурського імператора Цянь Луна, який правив під лозунгом «непохитне та славне». Цінність цієї печатки з того часу тільки росте – останній раз за неї заплатили 34 мільйони доларів. 


Символ влади 
У древньому Китаї нефрит був не тільки камінням імператорської влади, але й мав також магічне, ритуальне значення. Одна з найцінніших археологічних знахідок нашого часу, по віку близька до втраченої печатки, - нефритові саркофаги принца Лю Шена та його дружини Доу Ван. Сама гробниця була висічена у скалі, закрита шеститонною камінною глибою та залита металом (вже тоді нефрит приваблював до захоронень розкрадачів). Саркофаги зроблені з більш ніж 2500 нефритових платин, скріплених металевою проволокою – золотою у чоловіка і срібною у дружини. Експерти вважають, що на виготовлення одного такого саркофагу майстер витратив 10 років. 


Нефрит – камінь мудрості, життя та здоров’я
Чому китайські імператори цінували нефрит дорожче золота та іншого коштовного каміння? За легендою, нефрит став даром богів одному благочестивому імператору, який довгі роки вів праведний спосіб життя, молився, приносив жертви богам. Останні нагородили його градом камінців, який тривав три дні. Люди думали, що це кінець світу, проте скоро град зупинився. Благочестивий імператор першим вийшов подивитись на каміння, і тільки він доторкнувся до зеленого каменю, як отримав Велике знання про його унікальні властивості. 

Вчені стародавнього Китаю пов’язували нефрит з нирками людини. Адже саме цей орган є вмістилищем нашої життєвої енергії. Коли енергія закінчується, людина втрачає інтерес до життя, відчуває занепад сил. Нефрит може акумулювати в собі велику кількість енергії, а потім віддавати її господарю, відновлюючи його енергетичний баланс. За це нефрит визнали «камнем життя».


Нефритовий браслет WellBrace 
Нефритовий браслет WellBrace – це універсальний подарунок для людини будь-якого віку та вишуканий спосіб потурбуватись про здоров’я рідних та близьких. Перша таємниця східного довголіття – WellBrace.


Про користь нефриту
«Камінь життя» корисний для системи кровообігу, кісткового мозку, він усуває проблеми з селезінкою, добре знімає будь-які внутрішні та зовнішні запалення. Відновлює імунітет та дарує радість. Саме тому нефрит ми використовуємо у продуктах «Острівок Здоров’я».