Статті

Масаж при варикозному розширенні вен

Варикозне розширення вен важко діагностувати на ранніх стадіях. Головний симптом – втомлені ноги – багато хто не сприймає серйозно. Проте, якщо не забити тривогу, хвороба може розвиватися дуже швидко. І ось тут вже невеличка капілярна сіточка на ногах змінюється набряклими болісними венами. А там і до трофічних змін шкірного покрову литки недалеко.

Немало неприємностей приносить і варикоз ректальних вен, відомий як геморой. Про нього соромляться говорити, його соромляться лікувати, а він так само, як і варикоз нижніх кінцівок, передається спадково і провокується важкою або малорухливою роботою. У групу ризику також автоматично потрапляють жінки під час вагітності.


Як працюють наші вени?
Наші вени роблять неможливе – вони штовхають кров проти земного тяжіння. Рух венозної крові вверх здійснюється завдяки диханню, а точніше одному з його елементів – вдиху. У процесі руху крові вверх по венам також задіяні м’язи голені. Коли ми ходимо, вони скорочуються, стискають вени, допомагають таким чином крові із стиснутих ділянок спрямовуватися вище. Зворотному відтоку крові у венах заважають клапани. Вони східчасто розташовані по всій довжині вен та утворюють секції, які закриваються, як тільки у них поступає кров.

Якщо людина стоїть нерухомо, то венозний насос працює з труднощами, венозний тиск у судинах нижніх кінцівок збільшується, утворюється застій крові. Це приводить до розширення вен. Їх діаметр збільшується, і клапани перестають замикатися. З’являється зворотній відтік крові, який приводить до ще більшого розтягнення вен та варикозної хвороби.


Масаж при варикозі
Оздоровчий масаж є обв’язковим елементом комплексного лікування варикозу. Він покращує циркуляцію крові, відновлює живлення тканин, зміцнює тонус м’язів, допомагає клапанам вен виконувати свою функцію – закриватися, заважати зворотному відтоку крові. Методи масажу залежать від стадії та місця розвитку варикозу.

Процедуру варто починати з легкого вібраційного масажу та повітряно-компресійної процедури, поступово нарощуючи його інтенсивність. Вібромасаж та повітряно-компресійний вплив здатні зняти втому не тільки ніг, але і всього організму. Вони мають протизапальну та обезболюючу дію. Вібрація та повітряно-компресійний масаж активізують та тонізують роботу нервової, кровоносної та лімфатичної системи.

Під впливом вібраційних коливань розширюється робоча капілярна мережа і розкриваються резервні капіляри. За рахунок цього збільшується приплив крові до тканин, що масажуються, клітини насичуються киснем, стінки кровоносних судин зміцнюються і стають еластичними. 

Полегшити масаж ніг в домашніх умовах вам допоможуть спеціальні масажери. На початку процедури використовуйте режим припалювання на ногах. Дозволено тепло низької та високої температури. Використовуйте для цього прогріваючий килим WellNight, масажну подушку WellLife Mini або крісло Shelter. Наступний етап – вібраційний масаж – можна провести за допомогою ручного масажеру InfraTapp 2. Завершіть процедуру повторним прогріванням.

Тривалість кожного етапу складає 10-15 хвилин. На ніч рекомендовано покласти під ноги прогріваючий килим WellNight з режимом 40 градусів тепла.
Зверніть увагу: масажний вплив при варикозі повиннен завершуватись годинним відпочинком у положенні лежачи, тільки горизонтально.


Запобігання розвитку варикозу
Масаж допоможе вам запобігти розвитку варикозу. У такому випадку краще починати робити масажні процедури, не очікуючи перших симптомів захворювання. Чудовий ефект дає щоденне використання спеціального масажеру для ніг LightStep , Leg&Foot Mini, а також ручного масажеру InfraTapp 2.


Масаж стоп
Для запобігання розвитку варикозу дуже ефективним є масаж стоп. Він супроводжується невеликим больовим впливом, який приводить в тонус вени на ногах.
Давно відомо, що на стопах людини розташовані активні точки, які відповідають за роботу внутрішніх органів. При регулярному масажі з розминанням за допомогою портативних масажерів для ніг LightStep або Leg&Foot Mini ви не тільки уникнете розвитку варикоза, але і одночасно зможете запобігти іншим можливим захворюванням.

Мінімальна тривалість масажу – 30 хвилин.
Для масажу стоп обмежень у використанні не існує.

Зверніть увагу: варикозна хвороба часто супроводжується утворенням тромбів на стінках вен. У місцях, де розташовані тромби, робити масаж протипоказано. Тому для більш швидкого ефекту рекомендуємо виконати ультразвукову діагностику вен нижніх кінцівок.


А також ви можете абсолютно безкоштовно спробувати будь-який з наших масажерів на одному із «Острівків Здоров’я» у вашому місті.

Записатись на консультацію
корисно