Статті

Інфрачервоне тепло

В народі жартують: «Краще сім разів покритись потом, ніж один раз інієм». І правда, прогрівання здавна було одним із найефективніших методів профілактики і лікування багатьох захворювань. Гаряча ванна, баня, фінська сауна і, звичайно, сонячне тепло благотворно впливають на організм людини. При цьому з усіх вищевказаних саме сонячне тепло – найприємніше та найкорисніше для нас. 


Чому?
Відповідь на питання дає фізика, а точніше – оптика. 
Справа у тому, що в сонячному спектрі є частина, яку не помічає людське око, з довжиною електромагнітної хвилі від 0,7 до 1.000 мікрометрів, які називаються інфрачервоними тепловими хвилями (ІЧ). Людина, як і сонце, також є джерелом інфрачервоного тепла і на поверхні шкіри виділяє ІЧ у діапазоні від 8 до 14 мікрометрів. Частина інфрачервоного спектру сонця з довжиною хвилі 8-14 мікрометрів людина сприймає як своє власне тепло.
Ось чому усім людям так подобається сонячне світло і так приємно грітися під його променями. 


Інфрачервоне тепло людини 
Як ми вже сказали, людина також є джерелом інфрачервоного тепла. На поверхні шкіри наше інфрачервоне тепло має широкий діапазон: від 8 до 14 мікрометрів. Проте у тканинах, що лежать глибоко під шкірою, цей діапазон звужується до 10 мікрометрів. Тому довжина хвилі у 10 мікрометрів є найкориснішою та «життєзабезпечуючою» для людини.


Лікування інфрачервоним теплом
Науково доведено: у хворої людини в місці хвороби миттєво змінюється спектр випромінюваних інфрачервоних хвиль. Це добре видно на спектографі (тепловізорі) - спеціальному апараті, що вимірює потужність і якість інфрачервоного тепла пацієнта. З точки зору енергії, хвороба того чи іншого органу може бути описана як місце з «неправильним» «холодним» теплом, яке відрізняється від стандартних 10 мікрометрів.

Це означає, щоб позбутися від хвороби потрібно тільки забезпечити хворе місце якісним теплом. При цьому важливо використовувати інфрачервоне тепло, що ідеально підходить людині, тобто має довжину хвилі 10- мікрометрів. Чим більшою буде довжина електромагнітної хвилі, тим менш ефективно таке тепло буде впливати на одужання. Чим меншим стає ІЧ (8 і менше мікрометрів), тим більш різким і жорстким буде вплив.
Під час лікувального сеансу інфрачервоним теплом з невеликою довжиною хвилі пацієнт буде відчувати дискомфорт.


Ідеальне тепло нефрита 
Де знайти ідеальне зовнішнє джерело інфрачервоних електромагнітних хвиль з довжиною 10 мікрометрів? Інтуїтивно люди давно дали відповідь на це питання, коли почали використовувати для лікування захворювань нагріте каміння. Кілька років тому ефективність стоун-терапії підтвердили вчені-фізики.

Необхідною людині довжиною інфрачервоної хвилі володіють кілька порід напівкоштовного каміння. Найближчий до людини – імператорський нефрит. На відміну від іншого каміння (наприклад турмаліна чи фарфорового каміння) які використовуються в стоун-терапії і мають досить широкий діапазон довжини хвилі, нефрит виробляє інфрачервоне тепло з ідеальними для людини параметрами – близько 10 мікрометрів. Воно здатне проникати у тіло 14-15 сантиметрів і благотворно впливає на весь організм. 

Інфрачервоне тепло нефриту прогріває внутрішні органи, тканини, м’язи та суглоби. Воно знімає біль при ревматизмі, прискорює процеси регенерації периферійного нерву, кісткової з’єднувальної тканини, слизової оболонки. Покращує склад крові та її мікроциркуляцію. 

Інфрачервоне тепло нефриту сприяє очищенню організму від токсинів та інших продуктів обміну, покращує кровообіг, полегшує біль у м’язах та суглобах. Це прекрасний засіб для профілактики застудних захворювань та зміцнення імунітету. Його вплив не має побічного ефекту. 

Записатись на консультацію