Статті

Секрети здорового хребта

Захворювання хребта зустрічаються найчастіше. 85% населення земної кулі знають про біль у спині, яка є одним із показників більшості захворювань хребта не з чуток. Як уникнути функціонального розладу хребта і підтримати його у здоровому стані. 


Функціональні особливості хребта 
У кожної людини є один хребет на все життя. У хребта є три важливі функціональні особливості. По-перше, хребет виконує опорну та рухову функції. Між зв’язаними разом кістками розташовані диски, які амортизують рух людини. Тому нам зручно рухатися, доки хребет здоровий. По-друге, у хребті відбувається утворення крові. Хребет – це «фабрика крові». У кістках хребців народжується червона кров (гемоглобін та еритроцити), біла кров (лейкоцити) та імунітет.

Тому, наприклад, при поганому імунітеті у хворіючої дитини важливо звернути увагу на хребет. По-третє, головний мозок закінчується спинним мозком у хребті, від якого відходять нерви до всіх органів. Вже більше 100 років тому американські лікарі-кайропракти виявили, що якщо цілеспрямовано впливати на хребет, можна досягти оздоровлення органів. 


Як розвиваються захворювання хребта? 
У нашому хребті є один основний секрет: амортизатор (міжхребцевий диск) стирається. При будь-яких рухах, фізичних навантаженнях, диски та хрящі страждають, їм комфортніше, коли рухи відсутні. Тому дискам та хрящам періодично необхідно розвантажуватись. У своєрідній «опозиції» до дисків і хрящів розташовані кістки, зв’язки та м’язи, яким навпаки необхідне навантаження. Кістки люблять навантаження.

Коли ми навантажуємо кістки, у них потрапляє кальцій, коли не навантажуємо – кальцій вимивається, і починає розвиватися остеопороз. При тому вживання кальцію з їжею не допомагає при остеопорозі. Чому саме літні люди страждають остеопорозом? Вони мало навантажують кістки, тому кальцій в них майже не потрапляє. Звідси своєрідний парадокс, якщо ви зрозумієте його, то зможете визначити принципи профілактики і лікування захворювань хребта: кістки, м’язи та зв’язки потребують постійного навантаження, а хребцевим дискам та хрящам це навантаження завдає шкоди. Як же можна «помирити» диски з іншими структурами хребцевого сегмента.


Основні принципи оздоровлення хребта 
Перший принцип оздоровлення хребта: диску вночі потрібно дати необхідні умови для відновлення, у якій би стадії не розвивалась хвороба. При захворюваннях хребта диск втрачає свої властивості амортизатора, зношується, втрачає пружність, тріскається. Усім відомо, що людина з хворою спиною до вечора к буквальному сенсі стає нижче зростом. У такому випадку ввечері необхідно проводити витяжку хребта. У дисків є певний час, коли вони відновлюються – це ніч! Тому зміцнюючий та розслаблюючий масаж на ніч на весь хребет дискам та хрящам життєво необхідний. 

Будь-яке лікування дисків вдень має ефективність усього лише 30%. Вдень потрібно навантажувати кістки, м’язи та зв’язки, займаючись зарядкою, фізкультурою, вправами, ходьбою та бігом. Ніч – це час відновлення дисків та хрящів, день – час закріплення через фізичні навантаження кісток, м’язів і зв’язок. Все б нічого, але виникає одне «але»: вночі дискам та хрящам заважають відновлюватися зажаті м’язи, які приходять у тонус від навантажень, переохолодження, травм та запалень. 

Другий принцип оздоровлення хребта: вночі необхідно зняти спазм м’язів. Він є захисною реакцією. Ефективніше всього цей спазм знімається, при застосуванні масажного обладнання з ефектом прогрівання на ніч. Якщо м’язи «зажали» хворий хребет, тепло повинно бути достатнім, щоб їх розслабити. Температура повинна бути приблизно 55 С. Якщо говорити про масажне обладнання «Острівок Здоров’я», то це масаж на масажній подушці WellLife 2, а також масажних накидках BackLine  та BackLine 2, а також масажному кріслі Rejoice.


В результаті
Щоб уникнути проблем з опорно-руховим апаратом, потрібно навантажувати кістки, зв’язки та м’язи. Для них будуть корисні дача, біг, спорт, ЛФК тощо. Але щоб від цього навантаження не страждали хрящі та диски, їм потрібно допомогти відновитися вночі, що можливо завдяки вечірньому масажу хребта на різноманітних видах масажних подушок, накидок та крісел.

Записатись на консультацію