Статті

Здоров’я хребта та імунітет

Не всі знають, що нашим здоров’ям ми в першу чергу зобов’язані нашому хребту, а точніше кістковому мозку.

Кістковий мозок, 80% якого розташовано у губчатих тканинах кісток хребта, відповідає за виробництво кров’яних тілець, у тому числі лейкоцитів. Саме лейкоцити руйнують чужорідні клітини, що потрапили в організм, і просять їх «більше не турбувати» нас своєю присутністю.

Від кількості, якості та активності лейкоцитів залежить імунітет. Кістковий мозок є частиною імунної системи людини. Імунітет захищає нас від вторгнення інфекцій, не дає можливості розвиватись раковим клітинам, відповідає за своєчасне виведення токсинів із організму, оберігає від хронічних захворювань, слідкує за станом судин. 


Де витрачається та контролюється імунітет
Те, як швидко буде витрачатись ваш імунітет, «вирішує» ваша голова. 70% імунітету здорової людини витрачається у процесі травлення. Тому для імунітету досить важливо мати «здоров’я у животі»: 2-3 разове спорожнення за добу, відсутність хронічних захворювань у цій області, достатній приплив крові до органів, якісне нервове постачання органів і 2-4 годинну харчову паузу (відсутність їжі протягом усієї довжини кишкової трубки).

Коли людина відчуває стрес, захисні сили організму розподіляються по-іншому. Спочатку вони мобілізуються, щоб справитись з небезпекою, потім негативні емоції руйнують його охоронні бар’єри. І відбувається це достатньо швидко.

Ось чому після тривалого перебування у стані нервової напруги, ви відчуваєте себе спустошеним, фізично слабким, відчуваєте біль у суглобах, шлунку, легко підхоплюються інфекції. Тривале перебування у стані стресу навіть може запустити розвиток ракових клітин.

Таким чином, витривалість вашого організму і його здатність активувати вироблення лейкоцитів і інших захисних клітин і реакцій багато в чому залежать від стану здоров’я вашого хребта, який варто вважати основою не тільки скелета, але і власного імунітету.


Масаж хребта для посилення імунітету
Імунна система працює цілодобово. Вдень імунітет переважно «споживається», а вночі, коли організм у стані спокою – відновлюється. Відбувається це тому, що в активну частину доби кістковий мозок у хребцях відчуває дефіцит кровообігу: вдень кров в основному циркулює у м’язах, переносить та передає клітинам необхідні поживні речовини, заряджаючи енергією і несучи з собою відходи життєдіяльності. А ось вночі кістковий мозок може отримати достатню кількість крові, якої йому не вистачало вдень, для «народження» імунітету.

Для того, щоб кровотворна та інші системи хребта вночі працювали «на імунітет», необхідно ввечері за допомогою масажу і тепла розслабити м’язи спини, усунути застійні явища та посилити приплив крові. Це можливо зробити за допомогою масажного крісла «Острівок Здоров’я» серії ReJoice, масажної накидки BackLine 2, масажної подушки WellLife 2.

Спочатку варто зробити інтенсивний масаж з розминанням та постукуванням. Потім розслаблюючий релакс-масаж. Наприкінці процедури варто акуратно вкласти хребет на прогріваючий килим WellNight .

Дітей до року, рекомендовано вкладати спати на теплий килим до 40 С, дітям до 5-6 років перед тим, як вкладати спати на теплий килим, варто зробити масаж InfraTapp 2 у режимі вібрації.

Індивідуальну програму масажу, з урахуванням особливостей вашого хребта, стану здоров’я і матеріального становища, вам допоможуть підібрати спеціалісти компанії «Острівок Здоров’я».

А також ви можете абсолютно безкоштовно спробувати будь-який з наших масажерів на одному із «Острівків Здоров’я» у вашому місті.

корисно