Статті

Основні прийоми масажу та їх вплив

За кілька тисячоліть масажної практики люди розробити певний набір прийомів, якими користуються і досі. Масаж допомагає подолати десятки різноманітних захворювань, а основних масажних прийомів всього п’ять: погладжування, розтирання, розминання, постукування та вібрація. 


Погладжування 
З погладжування зазвичай починається і закінчується будь-який сеанс масажу. Його використовують як «релаксуючу паузу» між іншими масажними прийомами. При погладжуванні рука масажиста ковзає по шкірі, не зсуваючи її в складки. В залежності від цілей сеансу ступінь надавлювання може бути різною: від дуже легкою до більш відчутної. 

При погладжуванні відбувається механічне очищення шкіри. Вона звільняється від залишків виділень сальних та потових залоз і від зайвих рогових чешуйок. У місці масажу покращується циркуляція крові, посилюється обмін речовин, підвищується тонус шкіри. В результаті вона стає гладкою, пружною та еластичною. Одним словом – виглядає більш молодою та здоровою. Відомі також обезболюючий та розсмоктувальний ефекти погладжування. 


Розтирання 
Цей масажний прийом іноді розглядається як варіант погладжування. Проте у нього ж свої особливості:
  1. При розтиранні масажуюча рука не ковзає по шкірі, а розтягує та зміщує її. 
  2. На шкіру тиснуть з більшою інтенсивністю. 
Масажні рухи при розтиранні можуть проводитись, як по ходу, так і проти току лімфи та крові. 
Прийоми розтирання знижують біль, розширяють судини, посилюють кровообіг. 


Розминання 
Це прийом, при якому масажуються глибокі м’язи. Це основний найбільш тривалий по часу і один із найскладніших прийомів масажу. Розминання виконується повільно, плавними рухами рук. При розминанні масажист захоплює, припіднімає та стискає тканини. Розминання можна розглядати як пасивну гімнастику для м’язів. Воно особливо ефективно при зниженому тонусі м’язів. 


Вібрація 
Ділянці тіла, що масажується, рукою масажиста передається вібрація різної амплітуди та частоти. Вібрація розповсюджується у м’язи та тканини. Від інтенсивності вібрації залежить збуджуваність м’язів. Слабка вібрація – підвищує, а сильна – знижує м’язовий тонус.

Вібрація глибоко та різностороннє впливає на тканини, нервову та судинну систему. Вона відома своїм анестезуючим та обезболюючим ефектами. Під впливом вібрації може знижуватись артеріальний тиск, ритм серцевої діяльності стає частішим, посилюється моторна та секреторна діяльність шлунку, а також перистальтика кишечника, активізуються регенеративні процеси. 


Постукування 
Це масажний прийом – різновид вібрації. Він викликає приплив крові до ділянок тіла, що масажуються, змушує м’язи скорочуватись і благотворно впливає на організм через нервову систему. Постукування рекомендується використовувати, щоб підняти тонус м’язів (наприклад після сну) або після тривалого перебування в одному положенні. Після його використання пацієнт відчуває приплив енергії та відчуття бадьорості. 

Постукування використовують під час масажу сідниць, спини, литкових та стегнових м’язів. Виконується ребром розслабленої долоні або кистю тильної поверхні пальців. У досить швидкому темпі по ділянці, що масажується, наносяться удари один за іншим. Їхня сила обирається залежно від місця масажу та суб’єктних відчуттів пацієнта.


Шиацу
Основна особливість шиацу полягає у обробці тіла за допомогою натискання та відпускання. Великими пальцями рук з достатньо великим тиском багаторазово пропрацьовуються окремі точки тіла пацієнта. Масаж точок при цьому не виконується. Під час масажу одну й ту саму групу точок пропрацьовують до того часу, поки не зміниться стан тканин на які надавлювали. Масаж точки починається з легкого натиску, який поступово посилюється, щоб пропрацювати тканини та м’язи, що розташовані глибоко під шкірою. При такому натиску пальці на кілька секунд затримуються в глибині тканини і тільки потім повільно повертаються у вихідне положення.

Набір всіх цих масажних прийомів ( у тому чи іншому поєднанні) використовується у масажних кріслах Shelter (розтирання, розминання, вібрація, погладжування, постукування, шиацу), Rejoice (розтирання, розминання, вібрація), а також у масажних накидках BackLine  (вібрація, погладжування, розминання) і масажері для ніг LightStep (розминання, розтирання).


Записатись на консультацію