Статті

Як зберегти здоров’я ніг на довгі роки?

Внаслідок перенесеної в юності травми хребта і непростої роботи за операційним столом Олександр Малко, хірург з 15-річним стажем роботи в області абдомінальної хірургії, ще в 30-річному віці і сам міг стати пацієнтом хірургічного відділення з можливою перспективою життя на пенсію по інвалідності. Але завдяки некласичним методикам оздоровлення зміг відновити своє здоров’я. «Найефективніша в житті таблетка – це людський організм і його неймовірні резерви», - стверджує лікар Малко. Своїм досвідом і знаннями діляться Олександр Вікторович.


Час згадати про ноги!


Перевагою людей як живих істот є така анатомо-фізіологічна властивість – ходити на двох ногах. Ноги – це та частина тіла, завдяки якій людина може вільно переміщатися у просторі та комфортно жити. Та незважаючи на те, що стан ніг напряму впливає на фізичне і соціальне благополуччя людини, згадують про цю частину тіла, як правило, коли виникають проблеми. Чому так відбувається? Очевидно, що у більшості людей відсутня культура догляду за ногами, навички їх своєчасного відновлення та запобігання хворобам нижніх кінцівок. У ніг, як у частини тіла, є п’ять важливих особливостей, які і визначають основні принципи догляду за ногами. Розглянемо, як будь-яка людина ( яка не має проблем з ногами, або та що страждає від них) може реалізувати ці принципи на практиці, використовуючи технічні ресурси компанії «Острівок Здоров’я» у вигляді масажного і теплового обладнання.

Ноги – це найбільш обділена частина тіла;

Першою і головною властивістю ніг як частини тіла, є те, що вони найбільш віддалені від серця, тому ноги обділені у живленні. Для покращення кровотоку в ногах, які ми активно експлуатуємо вдень, необхідно застосовувати масажні теплові пристрої зранку перед щоденним навантаженням і в вечірній час перед сном, а саме LightStep. Оскільки ноги люблять й потребують тепло, що покращує кровоток, використання нефритового килиму WellNight в режимі прогрівання вночі забезпечить ногам якісне відновлення.

Використання теплового килиму не має вікових обмежень і в режимі мінімального нагрівання показане навіть людям, що ще вчора перенесли інсульт, інфаркт або операцію. Припалювання ніг особливо рекомендується у випадку ураження артерій атеросклерозом або при діабетичній ангіопатії. Це стосується і людей, що зловживають курінням, страждаючи цукровим діабетом, а також просто літніх людей. Їм потрібно вчитися припалювати ноги та використовувати нефритовий килим WellNight у режимі припалювання, а апарат LightStep в режимі інтенсивного нагрівання з тривалістю процедури не менше 30 хвилин. Припалювання не рекомендовано лише людям з трофічними порушеннями. Не варто використовувати припалювання в місцях трофічних виразок, але припалювати непошкоджені частини ніг, можна.


Сідничний нерв: як його відновити?
Друга особливість ніг стосується найдовшого нерву – сідничного. Оскільки він найдовший, він і найвразливіший. Остання його частина розташована в литках та стопах, та доходить до самих пальців. У цих місцях гілочки сідничного нерву страждають від «недоїдання». Прикладом цього є нейропатія дистальних відділів кінцівок при діабеті. Нейропатія обумовлена «недоїданням», а крім того підвищений рівень цукру у крові є токсичним для нервових закінчень.

Дистальні відділи сідничного нерву можуть страждати також через його стиснення у верхніх відділах. Щоб відновити сідничний нерв необхідно, по-перше, оздоровити хребет у поперековому відділі, а дистальну його частину «нагодувати» через режим прогрівання і припалювання стоп на нефритовому килимі WellNight і на апараті LightStep; по-друге, пробудити його до життя за допомогою легкої больової дії в дистальних частинах кінцівок, яке досягається апаратом LightStep та масажних крісел, особливо за допомогою крісла Rejoice.


Стопи- найкращий амортизатор в організмі людини
Третьою особливістю ніг є їхня амортизаційна функція. Стопа – найпотужніший амортизатор із трьох основних в організмі людини наряду з попереком і великими суглобами нижніх кінцівок. Амортизаційну функцію стоп забезпечує складний механізм, який складається з кісток, зв’язок, м’язів та широкого плантарного апоневрозу на підошві. Якщо порушується робота амортизатора стоп, сильно перевантажуються та зношуються два слабших амортизатора – поперек та великі суглоби нижніх кінцівок.

Тому стопи потребують особливого догляду, як наприкінці дня у вигляді активного масажу, який дозволяє позбутися застою, покращити приплив рокі у м’яких тканинах стоп, зробити тракцію в більшості суглобів стопи і дати можливість відпочивати вночі в хороших умовах. Так і зранку у вигляді тонізуючого масажу, який активізує кровоток і стимулює апоневроз, що тримає стопу в пружинистому положенні. Відсутність цієї пружини приводить до розвитку плоскостопості. Плоскостопість у будь-яких стадіях можна повернути назад на одну-дві позиції, а в більшості випадків позбутися від неї, якщо підтримувати стопи у хорошому стані.


Стопи ніг та внутрішні органи: їхні взаємозв’язок та взаємовплив
Четверта особливість ніг стосується теми рефлексології, основою якої є велика кількість нервових закінчень на шкірі підошв та їхній взаємозв’язок з різними внутрішніми органами людини. Через стимуляцію точок на підошвах можна досягти активації обмінних процесів, посилення кровотоку і балансу енергії у відповідному органі. Вечірній заспокоюючий та ранковий тонізуючий масаж стоп на LightStep є ефективною та доступною рефлексотерапією. Це найшвидший та найпростіший спосіб привести організм до ладу, гармонізувати його і ввечері, і зранку. LightStep має два різних за інтенсивністю режими. Вечірнє використання апарату LightStep  повинно закінчуватись повільним масажем, а ранкове, відповідно, швидким та стимулюючим.


Вени, лімфатичні судини та сила земного тяжіння
П’ята особливість нижніх кінцівок пов’язана з венами та лімфатичними судинами і обумовлена тим, що ноги розташовані знизу, а кров треба піднімати вверх проти сили земного тяжіння. Основною причиною проблем в ногах є хронічна лімфовенозна недостатність нижніх кінцівок, яка на початкових стадіях з’являється у вигляді тяжкості у ногах, а пізніше викликає пастозність та набряки, далі – сіточки, венозні павучки під шкірою, а потім – варикоз у вигляді виноградних грон та змій на ногах, а в наслідок – запалення, тромбофлебіт та трофічні виразки на ногах. Для вирішення проблеми лімфовенозної недостатності рекомендується використовувати масажер для ніг LightStep . Він поєднує у собі функції масажного і теплового впливу ( враховуючи припалювання), завдяки цьому з його допомогою можна позбутися від застою в ногах і покращити у них трофіку.

Протягом однієї процедури на LightStep ви отримаєте і венозне розвантаження, і приплив свіжої, чистої крові. Обов’язковою умовою в ситуації варикозного розширення, тромбофлебіту, застою, трофічних виразок є положення лежачи протягом години після масажної та теплової процедури для ніг. Оскільки приплив крові до ніг посилюється, вени протягом години не повинні страждати від перевантаження. Можливість припалювання на апараті LightStep дозволяє збільшити кількість лейкоцитів у ногах. Це надважливо у ситуації з тромбофлебітом, тому що запалення вен не вирішується іншим шляхом, крім збільшення захисних сил – лейкоцитів. Вони борються із запаленням, і врешті решт, «з’їдають» тромб, а перед цим стінка вен повинна отримати достатнє живлення – трофіку. Особливу цінність для відновлення вен має повітряно-компресійний масаж на апараті Leg&Foot Mini і кріслах, який ефективно справляється з застоєм у ногах, а також припалювання на LightStep , яке завдяки активації лейкоцитів усуває запальний процес.


Масаж при варикозі та тромбофлебіті
При варикозному розширенні вен нижніх кінцівок правила проведення масажу прості. Для початку потрібно зробити УЗД судин ніг у хорошому діагностичному центрі вашого міста. До моменту, поки ви не знатимете у якому стані ваші вени, ми рекомендуємо не піддавати їх жодному впливу. Можете обмежитися масажем стоп на апараті LightStep. Якщо дані УЗД вказують, що тромби у венах відсутні, то дозволяється інтенсивна дія на вени, методом вібрації, масажу, припалювання прямо на проекцію варикозних вен, також за допомогою апарату InfraTapp 2 з нефритовими насадками. Після цього, звичайно, протягом години необхідно відпочивати в положенні лежачи. При тромбофлебіті активна масажна дія на проблемну вену заборонена. Але активний масаж стоп не протипоказаний і не є обмеженням.

Дорогі мої читачі, хочу побажати вам залишатись молодими, рухливими, бадьорими, ходити радісно, пружинним кроком, користуватися двома ногами, відчувати максимум задоволення і щастя від життя, а також дарувати стільки ж задоволення та радості близьким та рідним. Потурбуйтесь про ваші ноги – вони того варті!

Записатись на консультацію