Популярний психолог Луїза Хей стверджує: «Дієти не допомагають. Єдина дієта, яку я рекомендую – це дієта від поганих думок». Дійсно, багато різноманітних дієт, а з ними і різних обмежень часто не дають бажаного довгострокового результату. Як не дивно, від незнання ми страждаємо! Чому ж така кількість дієт не працюють?
Що таке дієта? Дієта (грец. Δίαιτα – спосіб життя, режим харчування) – сукупність правил вживання їжі людиною або іншим живим організмом. В принципі головним мінусом дієт є їхній негативний вплив на фізіологічні процеси в організмі людини, а також на його психологічний стан. На рівні фізіології дієти сповільнюють обмін речовин (метаболізм), одночасно сприяють накопиченню жиру. Крім того, дієти приводять до втрати маси м’язів, а не кілограмів, завдаючи серйозну шкоду здоров’ю. Наприклад, «низькокалорійні дієти» ініціюють діяльність «гормону голодування», що включає механізм, при якому необхідно споживати менше їжі, щоб підтримувати колишню вагу. Впливають дієти і на душевний стан людини. Яким чином? Оскільки акцент зроблений на їжу, то по факту виходить, що чим більше вам чогось неможна, тим більше ви про це думаєте. Виникає психологічна залежність від їжі. Дієти перекреслюють природню систему харчування і роблять вас залежними від постійних обмежень, що з часом лише збільшуються. В результаті, дієти не сприяють вашій впевненості у собі, і ви терпите емоційні зриви.
Як справи з результатами? Відповідь однозначна: результат після дієти тимчасовий. 90% людей, які пробують різні дієти, набирають скинуті кілограми протягом року. В наслідку, дієти додають не лише кілограми але й проблеми зі здоров’ям, оскільки вони стають причиною багатьох психологічних та фізичних хвороб. Тому, якщо ви хочете збільшити жирові клітини, зменшити масу м’язів, сповільнити обмін речовин, а значить погладшати, а також якщо ви хочете захворіти – сідайте на дієту!